Menu
Producenci
Produkt dnia
Trening z Airofit czyli jak zmniejszyć objawy alergii wziewnej

Pożegnaj zmęczenie alergiczne.

Chroniczne zmęczenie i rozdrażnienie to często efekt uboczny zatkanego nosa. Ze względu na alergeny, które podrażniają twoje drogi oddechowe twoja zdolność do oddychania jest obniżona, zwłaszcza w nocy. Kończy się to oddychaniem ustami i chrapaniem, co znacznie obniża jakość snu. Bycie dobrze wypoczętym jest tym, czego potrzebujesz, zwłaszcza w sezonie alergicznym.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci zwalczyć zmęczenie i zlikwidować uciążliwe objawy alergii.

 oddech

1. Płukanie nosa

Przed wykonaniem ćwiczenia oddechowego lub zawsze, gdy czujesz zatkanie nosa lub nadmiar śluzu, oczyść nos w naturalny sposób.

Zagotuj pół litra wody i gdy ostygnie, rozpuść w niej pół łyżeczki soli morskiej lub zwykłej spożywczej. Gdy woda osiągnie temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, czyli 36°-37°C, można rozpocząć irygację zatok. Użyj małej strzykawki, oczywiście bez igły, wstrzykując wodę najpierw do jednego nozdrza, a potem do drugiego. 
Można również kupić gotowy roztwór soli fizjologicznej 0,9% w aptece, ponieważ wtedy ma się pewność, że jest on sterylny.

Niestety nie każda osoba może stosować płukanie zatok.
Głównym przeciwwskazaniem jest całkowite zatkanie przegrody nosowej uniemożliwiające odpływ roztworu, infekcja ucha lub uczucie jego zatkania. Szczególną ostrożność należy zachować również w przypadku skrzywienia przegrody nosowej.

2. Naprzemienne oddychanie

Technika ta oferuje niesamowitą panoramę korzyści, od radzenia sobie ze stresem i niepokojem, po zwiększenie koncentracji i uwagi, leczenie objawów alergii i astmy.

Usiądź w zrelaksowanej pozycji.

Przybliż prawą rękę do twarzy, kładąc kciuk na prawej dziurce nosa, palce wskazujący i środkowy na czole, palce serdeczny i mały na lewej dziurce nosa, a prawy łokieć przyciśnięty do prawego boku.
Zatkaj kciukiem prawą stronę, wykonując powolny, cichy i głęboki wydech lewą stroną nosa, na końcu którego natychmiast rozpocznij powolny i głęboki wdech. Na koniec tego wdechu zatkaj oba nozdrza na mniej niż sekundę, a następnie pozostawiając lewą dziurkę zatkaną palcem serdecznym i małym, przesuń kciuk uwalniając prawą stronę i wykonaj powolny, cichy i głęboki wydech, po którym nastąpi powolny wdech zawsze przez lewą stronę nosa. Na koniec wdechu zatkaj obie dziurki na mniej niż sekundę i powtórz 5x.

3. Oddychanie przeponowe

Oddychanie z "brzucha", a nie z klatki piersiowej pomoże Ci wzmocnić główny mięsień oddechowy - przeponę, to klucz do złagodzenia objawów kataru siennego. Zoptymalizowany układ oddechowy dostarczy Ci codziennie więcej energii i pozwoli spać jak dziecko.

Airofit oddech

Inteligentny trener, taki jak Airofit, nauczy cię, jak ćwiczyć przeponowe oddychanie bez wysiłku z wygodnej kanapy. Ćwicz 5-10 minut dziennie i wylecz swoją alergię w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Poprzez proste ćwiczenia wdechu i wydechu na różnych poziomach oporu, RMT trenuje całą maszynerię oddechową, czyli przeponę, mięśnie brzucha, mięśnie międzykostne i mięśnie dodatkowe.

Airofit sprawia, że trening oddechowy jest dostępny dla każdego.

1. Trening z Airofit rozpoczyna się od sprawdzenia aktualnej kondycji płuc. 

W kilku prostych krokach Airofit mierzy dostępną pojemność płuc i siłę mięśni oddechowych. Dane te są następnie łączone z wiekiem, płcią, wzrostem i wagą, aby zapewnić dopasowany program treningowy, w którym dane te służą jako punkt odniesienia. 

2. Trener dodaje opór do treningu mięśni oddechowych 

To tak, jakbyś zabrał swoje mięśnie oddechowe na siłownię.  Airofit zapewnia regulowane poziomy oporu dla Twoich mięśni oddechowych, przede wszystkim przepony i mięśni międzyżebrowych, sprawiając, że pracują ciężej podczas ćwiczeń. Trenuj z programem, który jest dostosowany dokładnie do Twoich potrzeb. Wszystkie programy są opracowywane przez czołowych ekspertów z branży i opierają się na Twoim profilu, celu i stanie płuc.

3. Informacje zwrotne na żywo, wskazówki i śledzenie postępów 

Programy Airofit składają się z 17 unikalnych sesji treningowych - wszystkie zostały opracowane i przetestowane przez uznanych na świecie ekspertów w dziedzinie oddychania.

Podczas wykonywania tych ćwiczeń, Airofit śledzi Wasz oddech i przesyła dane do aplikacji Airofit na Waszym smartfonie w czasie rzeczywistym. Otrzymujecie informacje zwrotne i wskazówki, jak prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia.

Airofit Aplikcja

Przejmij kontrolę nad swoim oddychaniem

Pokonaj swoje zmagania dzięki treningowi mięśni oddechowych (RMT). Zbuduj lepsze nawyki i popraw 4 obszary fundamentu Twojego oddychania.

SIŁA MIĘŚNI ODDECHOWYCH Podobnie jak inne grupy mięśniowe, mięśnie oddechowe reagują na trening oporowy stając się silniejsze, szybsze i bardziej wydajne. Gdy tak się dzieje, oddychanie przestaje być czynnikiem ograniczającym wyniki sportowe i codzienne czynności. Możesz pracować ciężej, przez dłuższy czas i szybciej wracać do zdrowia. Sprawne mięśnie oddechowe spowalniają tempo oddychania i tętna, obniżają ciśnienie krwi i poprawiają jakość snu. RMT jest najprostszym sposobem na wyizolowanie i prawidłowe ćwiczenie mięśni oddechowych.

ELASTYCZNOŚĆ I OBJĘTOŚĆ Codzienne ćwiczenia oddechowe w połączeniu z silnymi mięśniami oddechowymi zapewniają większą elastyczność płuc. Rezultatem jest większa objętość płuc, która dodaje głębi i ułatwia oddychanie.

TECHNIKA I WZORCE ODDECHOWE Twoje mięśnie oddechowe są zawsze włączone, wykonując ponad 22.000 oddechów dziennie. W trakcie treningu oddechowego mięśnie przystosowują się do nowych obciążeń poprzez budowanie pamięci mięśniowej. Równocześnie zaczniesz zmieniać swoje autonomiczne wzorce oddechowe z płytkich i gorączkowych na głębokie i powolne.

SPOKÓJ I SKUPIENIE - RMT stymuluje Twój system nerwowy, podobnie jak techniki głębokiego oddychania stosowane w jodze i medytacji. To pomaga organizmowi uwolnić więcej "szczęśliwych hormonów" takich jak dopamina, serotonina i endorfiny.

Mierzony wysiłkiem i czasem, trening oddechowy jest najbardziej efektywnym i prostym sposobem, który pomoże Ci rozwijać się fizycznie i psychicznie. Większość użytkowników widzi i czuje rezultaty w ciągu kilku tygodni. 7% przyrost wydajności i 30% wzrost mięśni w 6 tygodni. Badanie pilotażowe przeprowadzone w 2022 roku przez Instytut Sportu na Manchester Metropolitan University wykazało znaczną poprawę stanu płuc i przepony u zdrowych osób po sześciu tygodniach treningu z systemem inteligentnego oddychania Airofit.

Sprawdź Airofit 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl