Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Produkt dnia

Trenażery do ćwiczeń oddechowych - co to jest?

Trenażery oddechowe to aparaty umożliwiające trening mięśni oddechowych dla pacjentów i sportowców, którym zależy na poprawie wyników i lepszym natlenieniu mięśni podczas wysiłku. Stosowane też u osób które:

  • potrzebują wzmocnić płuca po przebytej chorobie np. COVID 19,
  • w życiu codziennym łapią zadyszkę podczas prostych czynności takich jak wejście po schodach,
  • cierpiących na astmę i inne zaburzenia oddechowe.

Zgodnie z najnowszymi informacjami Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleciła stosowanie treningu mięśni oddechowych w ramach „REHABILITACJI PACJENTÓW Z CHOROBĄ PŁUC PO CHOROBIE COVID-19”.

 

Trenażery Urządzenia do Ćwiczeń Oddechowych

Dlaczego trenażer oddechu?

Oddychanie jako nawyk jest bardzo często pomijane w treningu. Już jako dzieci powinniśmy uczyć się prawidłowego oddychania i wykorzystywania przy tym nosa, ust i płuc. Niestety większość z nas nie potrafi prawidłowo oddychać, a częścią takiego treningu jest stosowanie trenażera oddechu. Prawidłowe oddychanie jest też bardzo ważną składową każdego sportu, a jest bardzo często pomijane kosztem tradycyjnych rozwiązań i ćwiczeń fizycznych. Trenażer jest idealnym urządzeniem do indywidualnej terapii oddechowej, dzięki niemu uczymy się prawidłowego oddychania.

Jak to działa?

Trenażer oddechu poprzez ustawienia oporu powietrza powoduje obciążenie pracy płuc przy wdychaniu i wydychaniu. Poprzez to wymuszone obciążenie wzmacniamy i poprawiamy sprężystość określonych mięśni oddechowych: przepony i mięśni międzyżebrowych.

Stosowany i rekomendowany przez specjalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl