Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Produkt dnia

Terapia zimnem / terapia ciepłem

Terapia zimnem bądź ciepłem niesie ze sobą szereg korzyści. W zależności od dolegliwości lub efektów, które chcielibyśmy osiągnąć, warto sięgnąć po jedną z tych terapii lub wzajemnie je połączyć.

Leczenie zimnem, zwane także krioterapią, to szereg technik terapeutycznych. Polegają one na obniżeniu temperatury niewielkiego, konkretnego obszaru ciała, bądź jeżeli to wskazane, całego organizmu. W SportRecovery.pl koncentrujemy się na miejscowym i ogólnym leczeniu oraz regenerowaniu zimnem bądź ciepłem, proponując Państwu narzędzia do stosowania na konkretne części narządów ruchu.


Terapia zimnem sprawdza się zwłaszcza w przypadku świeżych urazów mięśni i stawów, mogących pojawić się m.in. po zbyt forsownym treningu. Urazy powodują, że w tkance pojawia się stan zapalny. Schładzanie bolesnego miejsca służy spowolnieniu metabolizmu komórek, a przez to także zmniejszeniu zapotrzebowania na tlen tychże komórek. W następstwie to powoduje wyhamowanie stanu zapalnego, a przez to pozwala na szybszy powrót do sprawności. Oprócz działania regeneracyjnego dodatkowym efektem jest także zmniejszenie bólu w miejscu urazu.
Stosując zatem terapię zimnem i wybierając konkretny zestaw do miejscowego leczenia urazu (kolano, łokieć, bark, itp.), możemy zredukować obszar i czas negatywnego oddziaływania kontuzji oraz poprawić komfort przez zmniejszenie dolegliwości bólowych. W szczególności polecamy Państwa uwadze produkty marki Breg z linii Polar Care Kodiak wraz z modułami Intelli-Flo, dedykowanymi do konkretnej części ciała. Terapię tego typu stosuje się także po różnych zabiegach ortopedycznych w celu redukcji obrzęków oraz bólu.


W podobny sposób możemy wykorzystywać terapię ciepłem i dobierać ją według naszego zapotrzebowania na efekty lecznicze.
Terapia ciepłem także jest wykorzystywana do leczenia stanów zapalnych, tym razem jednak w ich przewlekłej postaci. W tym wypadku ulgę i pożądane efekty terapeutyczne przynosi nie skurcz, a rozszerzenie naczyń krwionośnych. Leczenie ciepłem (inaczej ciepłolecznictwo) daje pozytywne efekty w walce z takimi schorzeniami jak: długotrwały stan zapalny mięśni, więzadeł bądź stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby reumatyczne, czy choćby przykurcze mięśniowe i nerwobóle.
W domu lecznicze ciepło możemy dostarczyć naszemu ciału poprzez ciepłą kąpiel i okłady miejscowe, maści rozgrzewające, termofor, bądź lampę na podczerwień (Solux). U nas znajdziecie Państwo m.in. Balsam Rozgrzewający marki Medisport czy kompresy / termofory.

Terapia zimnem/ciepłem

Promocje
Oto jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie.
Olejek Neutralny do Masażu Basic Revvi 250ml
Olejek Neutralny do Masażu Basic Revvi 250ml

69,00 zł

Cena regularna: 77,00 zł

Najniższa cena: 73,45 zł
szt.
Emulsja do Masażu Neutral Basic Revvi 250ml
Emulsja do Masażu Neutral Basic Revvi 250ml

65,00 zł

Cena regularna: 73,45 zł

Najniższa cena: 73,45 zł
szt.
Żel Szybko Regenerujący Fast Recovery Revvi 250ml Pompka
Żel Szybko Regenerujący Fast Recovery Revvi 250ml Pompka

110,00 zł

Cena regularna: 122,45 zł

Najniższa cena: 122,45 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl